scoreAI ORIGINAL · AI16/10/2026 · MYT UTC+8
☆ Pasukan saya
Liga Perdana Inggeris · Musim 2026/27 · Pusingan 5

Manchester City FC vs Sunderland AFC · Pusat perlawanan

Manchester City FCManchester City FC
Tamat5 – 3Separuh masa 3 – 2
Sunderland AFCSunderland AFC

Data diperoleh 16/10/2026, 20:26:51 MYT

Data jadual: football-data.org · Halaman sumber ↗
Musim semasa Liga Perdana; skor mungkin lewat dikemas kini.

Gambaran

Sepak mula2026-09-20 · 21:00 MYT
StatusTamat
Pusingan5
Separuh masa3 – 2
StadiumEtihad StadiumStadium kelab tuan rumah; lokasi khusus belum disahkan

Rekod gol

9′ E. Fernandez Manchester City FC12′ B. Brobbey Sunderland AFC29′ R. Cherki Manchester City FC33′ B. Brobbey Sunderland AFC43′ A. Semenyo Manchester City FC57′ A. Semenyo Manchester City FC59′ B. Brobbey Sunderland AFC81′ E. Haaland Manchester City FC

Kedudukan musim semasa

Manchester City FCManchester City FC

#1 18 Mata · 6 P

Sunderland AFCSunderland AFC

#17 4 Mata · 6 P

Jadual penuh Liga Perdana; jadual tempat sendiri dan lawan mengikut sumber.

5 keputusan terkini

Skor pasukan pilihan dahulu

Hanya sampel tamat dalam pertandingan ini sebelum sepak mula yang direkodkan; bukan sejarah lengkap.

Peristiwa langsung

API-Football · Data cache; kemas kini mungkin lewat · Data dikemas kini 16/10/2026, 19:50:00 MYT

Skor dan butiran dikemas kini pada waktu berbeza. Skor terkini diutamakan.

  1. Sepak mula
  2. Sunderland AFC · KadDayann MethalieKad kuningKesalahan
  3. Manchester City FC · Gol · 1 – 0E. FernandezGol biasa
  4. Sunderland AFC · Gol · 1 – 1B. BrobbeyGol biasa · Bantuan / pemain berkaitan: E. Le Fee
  5. Manchester City FC · Gol · 2 – 1R. CherkiGol biasa · Bantuan / pemain berkaitan: A. Semenyo
  6. Sunderland AFC · Gol · 2 – 2B. BrobbeyGol biasa · Bantuan / pemain berkaitan: T. Meunier
  7. Manchester City FC · Gol · 3 – 2A. SemenyoGol biasa · Bantuan / pemain berkaitan: M. Guehi
  8. Separuh masa 3 – 2
  9. Manchester City FC · Gol · 4 – 2A. SemenyoGol biasa
  10. Sunderland AFC · Gol · 4 – 3B. BrobbeyGol biasa · Bantuan / pemain berkaitan: N. Angulo
  11. Sunderland AFC · PertukaranKeluar: N. AnguloMasuk: M. Fofana
  12. Sunderland AFC · PertukaranKeluar: N. SadikiMasuk: W. Isidor
  13. Manchester City FC · PertukaranKeluar: I. NdiayeMasuk: J. Doku
  14. Sunderland AFC · PertukaranKeluar: T. MeunierMasuk: T. Hume
  15. Manchester City FC · Gol · 5 – 3E. HaalandGol biasa · Bantuan / pemain berkaitan: J. Gvardiol
  16. Manchester City FC · Teks sumber: VARErling HaalandTeks sumber: 入球獲確認
  17. Manchester City FC · PertukaranKeluar: R. CherkiMasuk: N. O'Reilly
  18. Tamat 5 – 3

Kesebelasan & kecederaan

API-Football · Data cache; kemas kini mungkin lewat · Data dikemas kini 16/10/2026, 19:50:00 MYT

Skuad musim tidak menggantikan kesebelasan perlawanan yang disahkan.

Manchester City FCManchester City FC

Jurulatih: Enzo Maresca · 4-2-3-1

Kesebelasan utama disahkan

  1. 1G. DonnarummaPenjaga gol
  2. 27M. NunesPertahanan
  3. 3R. DiasPertahanan
  4. 6M. GuehiPertahanan
  5. 24J. GvardiolPertahanan
  6. 17E. FernandezPemain tengah
  7. 5E. AndersonPemain tengah
  8. 7I. NdiayePemain tengah
  9. 10R. CherkiPemain tengah
  10. 42A. SemenyoPemain tengah
  11. 9E. HaalandPenyerang

Pemain simpanan

  1. 28G. RulliPenjaga gol
  2. 21R. Ait-NouriPertahanan
  3. 82R. LewisPertahanan
  4. 45A. KhusanovPertahanan
  5. 33N. O'ReillyPertahanan
  6. 8M. KovacicPemain tengah
  7. 37Allan EliasPenyerang
  8. 32A. BouaddiPemain tengah
  9. 11J. DokuPenyerang

Sunderland AFCSunderland AFC

Jurulatih: Regis Le Bris · 4-2-3-1

Kesebelasan utama disahkan

  1. 22R. RoefsPenjaga gol
  2. 20N. MukielePertahanan
  3. 4K. DansoPertahanan
  4. 5D. BallardPertahanan
  5. 6D. MethaliePertahanan
  6. 34G. XhakaPemain tengah
  7. 27N. SadikiPemain tengah
  8. 12T. MeunierPemain tengah
  9. 28E. Le FeePemain tengah
  10. 10N. AnguloPemain tengah
  11. 9B. BrobbeyPenyerang

Pemain simpanan

  1. 31M. EllborgPenjaga gol
  2. 15O. AlderetePertahanan
  3. 13L. O'NienPemain tengah
  4. 32T. HumePertahanan
  5. 11C. RiggPemain tengah
  6. 29J. AhokaPemain tengah
  7. 7C. TalbiPenyerang
  8. 39M. FofanaPenyerang
  9. 18W. IsidorPenyerang

Rekod kecederaan pembekal

Rekod tidak mengesahkan ketidakhadiran. Sebab atau status kosong tidak diandaikan. Rekod berulang dibuang.

Manchester City FCManchester City FC

  • P. FodenSebab: Tidak dibekalkan · Status: Tidak dibekalkan

Sunderland AFCSunderland AFC

  • H. DiarraSebab: Tidak dibekalkan · Status: Tidak dibekalkan
  • R. MandavaSebab: Tidak dibekalkan · Status: Tidak dibekalkan
  • R. MundleSebab: Tidak dibekalkan · Status: Tidak dibekalkan

H2H & prestasi

API-Football · Data cache; kemas kini mungkin lewat · Data dikemas kini 16/10/2026, 19:50:00 MYT

Pertemuan tamat dengan skor disahkan sebelum sepak mula daripada pembekal; sampel direkodkan sahaja.

Pertemuan direkodkan

Sunderland AFC 0 – 0 Manchester City FCPremier League
Manchester City FC 3 – 0 Sunderland AFCPremier League
Sunderland AFC 0 – 2 Manchester City FCPremier League
Manchester City FC 2 – 1 Sunderland AFCPremier League
Sunderland AFC 0 – 1 Manchester City FCPremier League

Hanya sampel tamat dalam pertandingan ini sebelum sepak mula yang direkodkan; bukan sejarah lengkap.

5 keputusan terkini

Skor pasukan pilihan dahulu

Statistik

API-Football · Data cache; kemas kini mungkin lewat · Data dikemas kini 16/10/2026, 19:50:00 MYT

Statistik perlawanan daripada pembekal. Tiada data bukan sifar.

Manchester City FCVSSunderland AFC
2.82Jangkaan gol (xG)3.57
406Hantaran tepat316
12Percubaan dalam kotak14
4Percubaan luar kotak3
5Percubaan disekat3
14Sepakan percuma14
6Percubaan tepat9
4Penyelamatan1
5Percubaan tersasar5
475Jumlah hantaran388
16Jumlah percubaan17
6Sepakan penjuru5
0Kad kuning1
14Kesalahan14
0Kad merah0
55%Penguasaan45%

Statistik pemain perlawanan

Manchester City FCManchester City FC

PemainPosisiPenilaianMinitGolBantuan golPercubaanHantaranTerjahanKuningMerah
1 Gianluigi DonnarummaPenjaga gol6.990—0—24—00
27 Matheus NunesPertahanan6.790—0—58100
3 Rúben DiasPertahanan5.590—0131—00
6 Marc GuéhiPertahanan6.990—1—59—00
24 Joško GvardiolPertahanan7.990—1—25—00
17 Enzo FernándezPemain tengah8.39010156—00
5 Elliot AndersonPemain tengah790—0170200
7 Iliman NdiayePemain tengah6.775—0—33—00
10 Rayan CherkiPemain tengah88510268—00
42 Antoine SemenyoPemain tengah9.39021228200
9 Erling HaalandPenyerang6.29010313—00
11 Jérémy DokuPenyerang7.215—0—4—00
33 Nico O'ReillyPertahanan6.711—016100
28 Gerónimo RulliPenjaga gol———————00
21 Rayan Aït-NouriPertahanan———————00
45 Abdukodir KhusanovPertahanan———————00
82 Rico LewisPertahanan———————00
8 Mateo KovačićPemain tengah———————00
37 AllanPenyerang———————00
32 Ayyoub BouaddiPemain tengah———————00

Sunderland AFCSunderland AFC

PemainPosisiPenilaianMinitGolBantuan golPercubaanHantaranTerjahanKuningMerah
22 Robin RoefsPenjaga gol5.390—0—43—00
20 Nordi MukielePertahanan6.290—0—35400
4 Kevin DansoPertahanan5.290—0162—00
5 Daniel BallardPertahanan7.390—0134400
6 Dayann MethaliePertahanan5.390—0—39110
34 Granit XhakaPemain tengah7.990—0—49300
27 Noah SadikiPemain tengah6.268—0130—00
12 Thomas MeunierPemain tengah6.779—1—23200
28 Enzo Le FéePemain tengah6.990—1—27100
10 Nilson AnguloPemain tengah5.960—1212—00
9 Brian BrobbeyPenyerang9.99030518—00
39 Malick FofanaPenyerang6.730—038100
18 Wilson IsidorPenyerang6.322—0—3100
32 Trai HumePertahanan6.311—015100
31 Melker EllborgPenjaga gol———————00
13 Luke O'NienPemain tengah———————00
15 Omar AlderetePertahanan———————00
29 Jules AhokaPemain tengah———————00
11 Chris RiggPemain tengah———————00
7 Chemsdine TalbiPenyerang———————00

Analisis AI

Analisis asli bebas scoreAI; ramalan bukan jaminan.

Tiada analisis asli diterbitkan untuk perlawanan ini. Ramalan praperlawanan tidak direka selepas keputusan.

Ulasan data selepas perlawanan

Disusun daripada fakta perlawanan, bukan ramalan sebelum sepak mula.

Manchester City FC 5 – 3 Sunderland AFC · Separuh masa 3 – 2

Rekod gol

9′ E. Fernandez Manchester City FC12′ B. Brobbey Sunderland AFC29′ R. Cherki Manchester City FC33′ B. Brobbey Sunderland AFC43′ A. Semenyo Manchester City FC57′ A. Semenyo Manchester City FC59′ B. Brobbey Sunderland AFC81′ E. Haaland Manchester City FC

Statistik perlawanan daripada pembekal. Tiada data bukan sifar.

Lihat tip AI →

Kedudukan

Gambaran kedudukan semasa, bukan kedudukan sejarah sebelum sepak mula.

Jadual penuh Liga Perdana; jadual tempat sendiri dan lawan mengikut sumber.

football-data.org · 16/10/2026, 20:06:22 MYT

#PasukanPMSKGolBolosMata
1Manchester City FC660016518
2Arsenal FC650110515
3Brighton & Hove Albion FC641118513
4Brentford FC624012610
5Everton FC62408510
6Chelsea FC6312151310
7Leeds United FC6231859
8Hull City AFC6231869
9Liverpool FC6231779
10Ipswich Town FC63039129
11Newcastle United FC622210138
12Crystal Palace FC62139127
13Manchester United FC6132996
14Coventry City FC62045116
15Nottingham Forest FC6123585
16Aston Villa FC61236115
17Sunderland AFC61146124
18AFC Bournemouth60337133
19Tottenham Hotspur FC6033393
20Fulham FC60246102
Kedudukan penuh →

Video perlawanan

Tiada pautan video rasmi yang dapat disahkan untuk perlawanan ini.

Tiada siaran video di sini. Semak saluran dan langganan dengan platform rasmi.

Muat turun kalendarAcara tunggal tidak menyegerakkan perubahan jadual secara automatik.