scoreAI ORIGINAL · AI16/10/2026 · MYT UTC+8
☆ Pasukan saya
Liga Perdana Inggeris · Musim 2026/27 · Pusingan 1

Manchester City FC vs AFC Bournemouth · Pusat perlawanan

Manchester City FCManchester City FC
Tamat2 – 1Separuh masa 0 – 1
AFC BournemouthAFC Bournemouth

Data diperoleh 16/10/2026, 21:13:29 MYT

Data jadual: football-data.org · Halaman sumber ↗
Musim semasa Liga Perdana; skor mungkin lewat dikemas kini.

Gambaran

Sepak mula2026-08-23 · 21:00 MYT
StatusTamat
Pusingan1
Separuh masa0 – 1
StadiumEtihad StadiumStadium kelab tuan rumah; lokasi khusus belum disahkan

Rekod gol

26′ M. Tavernier AFC Bournemouth84′ M. Guehi Manchester City FC90′ J. Gvardiol Manchester City FC

Kedudukan musim semasa

Manchester City FCManchester City FC

#1 18 Mata · 6 P

AFC BournemouthAFC Bournemouth

#18 3 Mata · 6 P

Jadual penuh Liga Perdana; jadual tempat sendiri dan lawan mengikut sumber.

5 keputusan terkini

Skor pasukan pilihan dahulu

Manchester City FCManchester City FC

Tiada rekod sepadan

AFC BournemouthAFC Bournemouth

Tiada rekod sepadan

Hanya sampel tamat dalam pertandingan ini sebelum sepak mula yang direkodkan; bukan sejarah lengkap.

Peristiwa langsung

API-Football · Data cache; kemas kini mungkin lewat · Data dikemas kini 16/10/2026, 20:13:28 MYT

Skor dan butiran dikemas kini pada waktu berbeza. Skor terkini diutamakan.

  1. Sepak mula
  2. AFC Bournemouth · Gol · 0 – 1M. TavernierGol biasa · Bantuan / pemain berkaitan: Evanilson
  3. AFC Bournemouth · KadEvanilsonKad kuningKesalahan
  4. Separuh masa 0 – 1
  5. Manchester City FC · PertukaranKeluar: R. LewisMasuk: M. Nunes
  6. Manchester City FC · PertukaranKeluar: E. AndersonMasuk: M. Kovacic
  7. Manchester City FC · PertukaranKeluar: N. O'ReillyMasuk: R. Cherki
  8. AFC Bournemouth · PertukaranKeluar: L. CookMasuk: T. Adams
  9. AFC Bournemouth · PertukaranKeluar: J. KluivertMasuk: A. Toth
  10. AFC Bournemouth · PertukaranKeluar: EvanilsonMasuk: D. Jebbison
  11. Manchester City FC · KadPhil FodenKad kuningKesalahan
  12. Manchester City FC · PertukaranKeluar: P. FodenMasuk: J. Grealish
  13. Manchester City FC · Gol · 1 – 1M. GuehiGol biasa · Bantuan / pemain berkaitan: R. Cherki
  14. AFC Bournemouth · KadAntónio SilvaKad kuningTeks sumber: Argument
  15. AFC Bournemouth · PertukaranKeluar: RayanMasuk: B. Gannon-Doak
  16. Manchester City FC · Gol · 2 – 1J. GvardiolGol biasa · Bantuan / pemain berkaitan: R. Cherki
  17. Manchester City FC · Teks sumber: VARJoško GvardiolTeks sumber: 入球獲確認
  18. Tamat 2 – 1

Kesebelasan & kecederaan

API-Football · Data cache; kemas kini mungkin lewat · Data dikemas kini 16/10/2026, 20:13:28 MYT

Skuad musim tidak menggantikan kesebelasan perlawanan yang disahkan.

Manchester City FCManchester City FC

Jurulatih: Enzo Maresca · 4-2-3-1

Kesebelasan utama disahkan

  1. 1G. DonnarummaPenjaga gol
  2. 82R. LewisPertahanan
  3. 45A. KhusanovPertahanan
  4. 3R. DiasPertahanan
  5. 24J. GvardiolPertahanan
  6. 5E. AndersonPemain tengah
  7. 6M. GuehiPemain tengah
  8. 47P. FodenPemain tengah
  9. 33N. O'ReillyPemain tengah
  10. 42A. SemenyoPemain tengah
  11. 9E. HaalandPenyerang

Pemain simpanan

  1. 28G. RulliPenjaga gol
  2. 21R. Ait-NouriPertahanan
  3. 22Vitor ReisPertahanan
  4. 18J. GrealishPemain tengah
  5. 27M. NunesPemain tengah
  6. 8M. KovacicPemain tengah
  7. 14NicoPemain tengah
  8. 10R. CherkiPemain tengah
  9. 7O. MarmoushPenyerang

AFC BournemouthAFC Bournemouth

Jurulatih: Marco Rose · 4-2-3-1

Kesebelasan utama disahkan

  1. 1D. PetrovicPenjaga gol
  2. 15A. SmithPertahanan
  3. 5J. HillPertahanan
  4. 14A. SilvaPertahanan
  5. 3A. TruffertPertahanan
  6. 4L. CookPemain tengah
  7. 8A. ScottPemain tengah
  8. 37RayanPemain tengah
  9. 19J. KluivertPemain tengah
  10. 16M. TavernierPemain tengah
  11. 9EvanilsonPenyerang

Pemain simpanan

  1. 40W. DennisPenjaga gol
  2. 18B. DiakitePertahanan
  3. 24J. SanchezPemain tengah
  4. 12T. AdamsPemain tengah
  5. 27A. TothPemain tengah
  6. 30A. RodriguezPenyerang
  7. 7D. BrooksPemain tengah
  8. 29D. JebbisonPenyerang
  9. 11B. Gannon-DoakPenyerang

Rekod kecederaan pembekal

Rekod tidak mengesahkan ketidakhadiran. Sebab atau status kosong tidak diandaikan. Rekod berulang dibuang.

Manchester City FCManchester City FC

  • J. DokuSebab: Tidak dibekalkan · Status: Tidak dibekalkan
  • SavinhoSebab: Tidak dibekalkan · Status: Tidak dibekalkan

AFC BournemouthAFC Bournemouth

  • A. AdliSebab: Tidak dibekalkan · Status: Tidak dibekalkan
  • J. AraujoSebab: Tidak dibekalkan · Status: Tidak dibekalkan
  • R. ChristieSebab: Tidak dibekalkan · Status: Tidak dibekalkan
  • E. J. KroupiSebab: Tidak dibekalkan · Status: Tidak dibekalkan
  • V. MilosavljevicSebab: Tidak dibekalkan · Status: Tidak dibekalkan
  • J. SolerSebab: Tidak dibekalkan · Status: Tidak dibekalkan

H2H & prestasi

API-Football · Data cache; kemas kini mungkin lewat · Data dikemas kini 16/10/2026, 20:13:28 MYT

Pertemuan tamat dengan skor disahkan sebelum sepak mula daripada pembekal; sampel direkodkan sahaja.

Pertemuan direkodkan

AFC Bournemouth 1 – 1 Manchester City FCPremier League
Manchester City FC 3 – 1 AFC BournemouthPremier League
Manchester City FC 3 – 1 AFC BournemouthPremier League
AFC Bournemouth 1 – 2 Manchester City FCFA Cup
AFC Bournemouth 2 – 1 Manchester City FCPremier League

Hanya sampel tamat dalam pertandingan ini sebelum sepak mula yang direkodkan; bukan sejarah lengkap.

5 keputusan terkini

Skor pasukan pilihan dahulu

Manchester City FCManchester City FC

Tiada rekod sepadan

AFC BournemouthAFC Bournemouth

Tiada rekod sepadan

Statistik

API-Football · Data cache; kemas kini mungkin lewat · Data dikemas kini 16/10/2026, 20:13:28 MYT

Statistik perlawanan daripada pembekal. Tiada data bukan sifar.

Manchester City FCVSAFC Bournemouth
6Percubaan tepat4
4Percubaan tersasar1
13Jumlah percubaan5
3Percubaan disekat0
11Percubaan dalam kotak4
2Percubaan luar kotak1
11Kesalahan11
8Sepakan penjuru3
2Ofsaid1
66%Penguasaan34%
1Kad kuning2
—Kad merah—
3Penyelamatan4
658Jumlah hantaran344
584Hantaran tepat270
89%Teks sumber: 傳球成功率78%
2.25Jangkaan gol (xG)0.65
0.68Teks sumber: goals_prevented0.68

Statistik pemain perlawanan

Manchester City FCManchester City FC

PemainPosisiPenilaianMinitGolBantuan golPercubaanHantaranTerjahanKuningMerah
1 Gianluigi DonnarummaPenjaga gol890—0—20—00
82 Rico LewisPertahanan657—0126—00
45 Abdukodir KhusanovPertahanan790—0—92200
3 Rúben DiasPertahanan7.590—0—128—00
24 Joško GvardiolPertahanan7.79010174200
5 Elliot AndersonPemain tengah6.963—0—59200
6 Marc GuéhiPemain tengah8.29010261300
47 Phil FodenPemain tengah6.682—0—54310
33 Nico O'ReillyPemain tengah6.963—0123100
42 Antoine SemenyoPemain tengah6.990—0135100
9 Erling HaalandPenyerang6.990—0416—00
27 Matheus NunesPemain tengah6.933—0—23—00
8 Mateo KovačićPemain tengah6.627—0—26—00
10 Rayan CherkiPemain tengah7.327—2—14—00
18 Jack GrealishPemain tengah6.78—0—7100
28 Gerónimo RulliPenjaga gol———————00
21 Rayan Aït-NouriPertahanan———————00
22 Vitor ReisPertahanan———————00
14 Nico GonzálezPemain tengah———————00
7 Omar MarmoushPenyerang———————00

AFC BournemouthAFC Bournemouth

PemainPosisiPenilaianMinitGolBantuan golPercubaanHantaranTerjahanKuningMerah
1 Đorđe PetrovićPenjaga gol7.690—0—42—00
15 Adam SmithPertahanan6.290—0—17100
5 James HillPertahanan6.390—0—47100
14 António SilvaPertahanan6.790—0—39—10
3 Adrien TruffertPertahanan6.790—0—27200
4 Lewis CookPemain tengah6.375—0—27100
8 Alex ScottPemain tengah790—0—47400
37 RayanPemain tengah6.289—0115—00
19 Justin KluivertPemain tengah7.375—0112300
16 Marcus TavernierPemain tengah7.39010227200
9 EvanilsonPenyerang6.775—1—13110
27 Alex TóthPemain tengah6.215—0—13100
12 Tyler AdamsPemain tengah6.215—0—10—00
29 Daniel JebbisonPenyerang6.915—015—00
11 Ben Gannon-DoakPenyerang—1—0—3—00
40 Will DennisPenjaga gol———————00
18 Bafodé DiakitéPertahanan———————00
24 Juanlu SánchezPemain tengah———————00
7 David BrooksPemain tengah———————00
30 Álvaro RodriguezPenyerang———————00

Analisis AI

Analisis asli bebas scoreAI; ramalan bukan jaminan.

Tiada analisis asli diterbitkan untuk perlawanan ini. Ramalan praperlawanan tidak direka selepas keputusan.

Ulasan data selepas perlawanan

Disusun daripada fakta perlawanan, bukan ramalan sebelum sepak mula.

Manchester City FC 2 – 1 AFC Bournemouth · Separuh masa 0 – 1

Rekod gol

26′ M. Tavernier AFC Bournemouth84′ M. Guehi Manchester City FC90′ J. Gvardiol Manchester City FC

Statistik perlawanan daripada pembekal. Tiada data bukan sifar.

Lihat tip AI →

Kedudukan

Gambaran kedudukan semasa, bukan kedudukan sejarah sebelum sepak mula.

Jadual penuh Liga Perdana; jadual tempat sendiri dan lawan mengikut sumber.

football-data.org · 16/10/2026, 21:08:19 MYT

#PasukanPMSKGolBolosMata
1Manchester City FC660016518
2Arsenal FC650110515
3Brighton & Hove Albion FC641118513
4Brentford FC624012610
5Everton FC62408510
6Chelsea FC6312151310
7Leeds United FC6231859
8Hull City AFC6231869
9Liverpool FC6231779
10Ipswich Town FC63039129
11Newcastle United FC622210138
12Crystal Palace FC62139127
13Manchester United FC6132996
14Coventry City FC62045116
15Nottingham Forest FC6123585
16Aston Villa FC61236115
17Sunderland AFC61146124
18AFC Bournemouth60337133
19Tottenham Hotspur FC6033393
20Fulham FC60246102
Kedudukan penuh →

Video perlawanan

Tiada pautan video rasmi yang dapat disahkan untuk perlawanan ini.

Tiada siaran video di sini. Semak saluran dan langganan dengan platform rasmi.

Muat turun kalendarAcara tunggal tidak menyegerakkan perubahan jadual secara automatik.