scoreAI ORIGINAL · AI16/10/2026 · MYT UTC+8
☆ Pasukan saya
Liga Perdana Inggeris · Musim 2026/27 · Pusingan 2

Manchester United FC vs Ipswich Town FC · Pusat perlawanan

Manchester United FCManchester United FC
Tamat5 – 2Separuh masa 1 – 1
Ipswich Town FCIpswich Town FC

Data diperoleh 16/10/2026, 22:16:19 MYT · Data cache; kemas kini mungkin lewat

Data jadual: football-data.org · Halaman sumber ↗
Musim semasa Liga Perdana; skor mungkin lewat dikemas kini.

Gambaran

Sepak mula2026-08-30 · 23:30 MYT
StatusTamat
Pusingan2
Separuh masa1 – 1
StadiumOld TraffordStadium kelab tuan rumah; lokasi khusus belum disahkan

Rekod gol

29′ L. Davis Ipswich Town FC40′ B. Fernandes Manchester United FC56′ J. Greaves Manchester United FC61′ B. Fernandes Manchester United FC68′ B. Fernandes Manchester United FC82′ B. Mbeumo Manchester United FC90′ C. Akpom Ipswich Town FC

Kedudukan musim semasa

Manchester United FCManchester United FC

#13 6 Mata · 6 P

Ipswich Town FCIpswich Town FC

#10 9 Mata · 6 P

Jadual penuh Liga Perdana; jadual tempat sendiri dan lawan mengikut sumber.

5 keputusan terkini

Skor pasukan pilihan dahulu

Hanya sampel tamat dalam pertandingan ini sebelum sepak mula yang direkodkan; bukan sejarah lengkap.

Peristiwa langsung

API-Football · Data cache; kemas kini mungkin lewat · Data dikemas kini 16/10/2026, 20:28:28 MYT

Skor dan butiran dikemas kini pada waktu berbeza. Skor terkini diutamakan.

  1. Sepak mula
  2. Ipswich Town FC · Gol · 0 – 1L. DavisGol biasa · Bantuan / pemain berkaitan: I. Fatawu
  3. Ipswich Town FC · KadSaša LukićKad kuningKesalahan
  4. Ipswich Town FC · KadAbdul Fatawu IssahakuKad kuningKesalahan
  5. Manchester United FC · Gol · 1 – 1B. FernandesGol biasa · Bantuan / pemain berkaitan: M. Cunha
  6. Separuh masa 1 – 1
  7. Ipswich Town FC · PertukaranKeluar: EmersonnMasuk: C. Akpom
  8. Manchester United FC · Gol · 2 – 1J. GreavesTeks sumber: 烏龍球
  9. Ipswich Town FC · KadJacob GreavesKad kuningKesalahan
  10. Manchester United FC · Gol · 3 – 1B. FernandesPenalti
  11. Ipswich Town FC · PertukaranKeluar: M. NunezMasuk: E. Palacios
  12. Manchester United FC · Gol · 4 – 1B. FernandesGol biasa
  13. Manchester United FC · PertukaranKeluar: L. ShawMasuk: N. Mazraoui
  14. Ipswich Town FC · PertukaranKeluar: D. MaedaMasuk: D. Furlong
  15. Ipswich Town FC · PertukaranKeluar: S. LukicMasuk: A. Ouattara
  16. Manchester United FC · PertukaranKeluar: D. DalotMasuk: L. Yoro
  17. Manchester United FC · PertukaranKeluar: M. RashfordMasuk: P. Dorgu
  18. Manchester United FC · PertukaranKeluar: K. MainooMasuk: Andrey Santos
  19. Manchester United FC · PertukaranKeluar: M. CunhaMasuk: B. Sesko
  20. Manchester United FC · Gol · 5 – 1B. MbeumoGol biasa · Bantuan / pemain berkaitan: B. Fernandes
  21. Ipswich Town FC · PertukaranKeluar: I. FatawuMasuk: K. McAteer
  22. Ipswich Town FC · Gol · 5 – 2C. AkpomGol biasa · Bantuan / pemain berkaitan: J. Enciso
  23. Manchester United FC · KadBryan MbeumoKad kuningKesalahan
  24. Tamat 5 – 2

Kesebelasan & kecederaan

API-Football · Data cache; kemas kini mungkin lewat · Data dikemas kini 16/10/2026, 20:28:28 MYT

Skuad musim tidak menggantikan kesebelasan perlawanan yang disahkan.

Manchester United FCManchester United FC

Jurulatih: Michael Carrick · 4-2-3-1

Kesebelasan utama disahkan

  1. 1S. LammensPenjaga gol
  2. 2D. DalotPertahanan
  3. 5H. MaguirePertahanan
  4. 6L. MartinezPertahanan
  5. 23L. ShawPertahanan
  6. 18Y. TielemansPemain tengah
  7. 37K. MainooPemain tengah
  8. 19B. MbeumoPemain tengah
  9. 8B. FernandesPemain tengah
  10. 9M. RashfordPemain tengah
  11. 10M. CunhaPenyerang

Pemain simpanan

  1. 12K. DarlowPenjaga gol
  2. 3N. MazraouiPertahanan
  3. 13P. DorguPertahanan
  4. 15L. YoroPertahanan
  5. 26A. HeavenPertahanan
  6. 17Andrey SantosPemain tengah
  7. 11J. ZirkzeePenyerang
  8. 30B. SeskoPenyerang
  9. 31S. LaceyPenyerang

Ipswich Town FCIpswich Town FC

Jurulatih: Gary O'Neil · 4-2-3-1

Kesebelasan utama disahkan

  1. 37K. ScherpenPenjaga gol
  2. 26D. O'SheaPertahanan
  3. 6I. DiopPertahanan
  4. 24J. GreavesPertahanan
  5. 3L. DavisPertahanan
  6. 23S. LukicPemain tengah
  7. 32M. NunezPemain tengah
  8. 7I. FatawuPemain tengah
  9. 10J. EncisoPemain tengah
  10. 38D. MaedaPemain tengah
  11. 19EmersonnPenyerang

Pemain simpanan

  1. 28C. WaltonPenjaga gol
  2. 4C. KiprePertahanan
  3. 2D. FurlongPertahanan
  4. 25E. PalaciosPemain tengah
  5. 42A. OuattaraPertahanan
  6. 47J. ClarkePenyerang
  7. 20K. McAteerPemain tengah
  8. 8S. W. EgeliPenyerang
  9. 29C. AkpomPenyerang

Rekod kecederaan pembekal

Rekod tidak mengesahkan ketidakhadiran. Sebab atau status kosong tidak diandaikan. Rekod berulang dibuang.

Manchester United FCManchester United FC

  • C. BalebaSebab: Tidak dibekalkan · Status: Tidak dibekalkan
  • A. DialloSebab: Tidak dibekalkan · Status: Tidak dibekalkan
  • T. HeatonSebab: Tidak dibekalkan · Status: Tidak dibekalkan
  • M. MountSebab: Tidak dibekalkan · Status: Tidak dibekalkan
  • M. UgarteSebab: Tidak dibekalkan · Status: Tidak dibekalkan
  • M. de LigtSebab: Tidak dibekalkan · Status: Tidak dibekalkan

Ipswich Town FCIpswich Town FC

  • FlorentinoSebab: Tidak dibekalkan · Status: Tidak dibekalkan
  • A. MatusiwaSebab: Tidak dibekalkan · Status: Tidak dibekalkan
  • J. PhilogeneSebab: Tidak dibekalkan · Status: Tidak dibekalkan
  • J. TaylorSebab: Tidak dibekalkan · Status: Tidak dibekalkan

H2H & prestasi

API-Football · Data cache; kemas kini mungkin lewat · Data dikemas kini 16/10/2026, 20:20:25 MYT

Pertemuan tamat dengan skor disahkan sebelum sepak mula daripada pembekal; sampel direkodkan sahaja.

Pertemuan direkodkan

Manchester United FC 3 – 2 Ipswich Town FCPremier League
Ipswich Town FC 1 – 1 Manchester United FCPremier League
Manchester United FC 3 – 0 Ipswich Town FCLeague Cup

Hanya sampel tamat dalam pertandingan ini sebelum sepak mula yang direkodkan; bukan sejarah lengkap.

5 keputusan terkini

Skor pasukan pilihan dahulu

Statistik

API-Football · Data cache; kemas kini mungkin lewat · Data dikemas kini 16/10/2026, 20:28:28 MYT

Statistik perlawanan daripada pembekal. Tiada data bukan sifar.

Manchester United FCVSIpswich Town FC
4.56Jangkaan gol (xG)2.01
502Hantaran tepat305
19Percubaan dalam kotak6
14Percubaan luar kotak3
12Percubaan disekat1
12Sepakan percuma7
11Percubaan tepat5
3Penyelamatan6
10Percubaan tersasar3
561Jumlah hantaran369
33Jumlah percubaan9
1Kad kuning3
8Sepakan penjuru4
0Ofsaid1
7Kesalahan12
0Kad merah0
60%Penguasaan40%

Statistik pemain perlawanan

Manchester United FCManchester United FC

PemainPosisiPenilaianMinitGolBantuan golPercubaanHantaranTerjahanKuningMerah
1 Senne LammensPenjaga gol7.790—0—19—00
2 Diogo DalotPertahanan6.974—0329—00
5 Harry MaguirePertahanan6.790—0141100
6 Lisandro MartínezPertahanan6.390—0187—00
23 Luke ShawPertahanan773—0—45400
18 Youri TielemansPemain tengah8.290—0270200
37 Kobbie MainooPemain tengah7.980—0—51300
19 Bryan MbeumoPemain tengah89010225310
8 Bruno FernandesPemain tengah109031463100
9 Marcus RashfordPemain tengah6.980—0431300
10 Matheus CunhaPenyerang780—1221—00
3 Noussair MazraouiPertahanan6.217—0—20—00
15 Leny YoroPertahanan6.216—0—17—00
13 Patrick DorguPertahanan6.310—026100
17 Andrey SantosPemain tengah6.710—0—14300
30 Benjamin ŠeškoPenyerang6.310—0—7—00
12 Karl DarlowPenjaga gol———————00
26 Ayden HeavenPertahanan———————00
31 Shea LaceyPenyerang———————00
11 Joshua ZirkzeePenyerang———————00

Ipswich Town FCIpswich Town FC

PemainPosisiPenilaianMinitGolBantuan golPercubaanHantaranTerjahanKuningMerah
37 Kjell ScherpenPenjaga gol8.390—0—35—00
26 Dara O'SheaPertahanan590—0132—00
6 Issa DiopPertahanan7.290—0—43—00
24 Jacob GreavesPertahanan4.990—0—45110
3 Leif DavisPertahanan6.39010221—00
23 Saša LukićPemain tengah6.773—0—38310
32 Marcelino NúñezPemain tengah662—0—28100
7 Abdul Fatawu IssahakuPemain tengah6.583—1—15110
10 Julio EncisoPemain tengah790—1325100
38 Daizen MaedaPemain tengah6.373—0111100
19 EmersonnPenyerang6.345—0—2—00
29 Chuba AkpomPenyerang7.2451016—00
25 Exequiel PalaciosPemain tengah6.328—0—31100
2 Darnell FurlongPertahanan617—0—12—00
42 Abdoul OuattaraPertahanan6.217—0—12—00
20 Kasey McAteerPemain tengah6.315—0—3—00
28 Christian WaltonPenjaga gol———————00
4 Cédric KipréPertahanan———————00
8 Sindre Walle EgeliPenyerang———————00
47 Jack ClarkePenyerang———————00

Analisis AI

Analisis asli bebas scoreAI; ramalan bukan jaminan.

Tiada analisis asli diterbitkan untuk perlawanan ini. Ramalan praperlawanan tidak direka selepas keputusan.

Ulasan data selepas perlawanan

Disusun daripada fakta perlawanan, bukan ramalan sebelum sepak mula.

Manchester United FC 5 – 2 Ipswich Town FC · Separuh masa 1 – 1

Rekod gol

29′ L. Davis Ipswich Town FC40′ B. Fernandes Manchester United FC56′ J. Greaves Manchester United FC61′ B. Fernandes Manchester United FC68′ B. Fernandes Manchester United FC82′ B. Mbeumo Manchester United FC90′ C. Akpom Ipswich Town FC

Statistik perlawanan daripada pembekal. Tiada data bukan sifar.

Lihat tip AI →

Kedudukan

Gambaran kedudukan semasa, bukan kedudukan sejarah sebelum sepak mula.

Jadual penuh Liga Perdana; jadual tempat sendiri dan lawan mengikut sumber.

football-data.org · 16/10/2026, 22:11:14 MYT

#PasukanPMSKGolBolosMata
1Manchester City FC660016518
2Arsenal FC650110515
3Brighton & Hove Albion FC641118513
4Brentford FC624012610
5Everton FC62408510
6Chelsea FC6312151310
7Leeds United FC6231859
8Hull City AFC6231869
9Liverpool FC6231779
10Ipswich Town FC63039129
11Newcastle United FC622210138
12Crystal Palace FC62139127
13Manchester United FC6132996
14Coventry City FC62045116
15Nottingham Forest FC6123585
16Aston Villa FC61236115
17Sunderland AFC61146124
18AFC Bournemouth60337133
19Tottenham Hotspur FC6033393
20Fulham FC60246102
Kedudukan penuh →

Video perlawanan

Tiada pautan video rasmi yang dapat disahkan untuk perlawanan ini.

Tiada siaran video di sini. Semak saluran dan langganan dengan platform rasmi.

Muat turun kalendarAcara tunggal tidak menyegerakkan perubahan jadual secara automatik.