scoreAI ORIGINAL · AI16/10/2026 · MYT UTC+8
☆ Pasukan saya
Liga Perdana Inggeris · Musim 2026/27 · Pusingan 2

Chelsea FC vs Brighton & Hove Albion FC · Pusat perlawanan

Chelsea FCChelsea FC
Tamat4 – 3Separuh masa 3 – 1
Brighton & Hove Albion FCBrighton & Hove Albion FC

Data diperoleh 16/10/2026, 20:26:51 MYT

Data jadual: football-data.org · Halaman sumber ↗
Musim semasa Liga Perdana; skor mungkin lewat dikemas kini.

Gambaran

Sepak mula2026-08-30 · 21:00 MYT
StatusTamat
Pusingan2
Separuh masa3 – 1
StadiumStamford BridgeStadium kelab tuan rumah; lokasi khusus belum disahkan

Rekod gol

4′ R. Lavia Chelsea FC14′ P. Neto Chelsea FC32′ Joao Pedro Chelsea FC35′ M. Yalcouye Brighton & Hove Albion FC63′ Joao Pedro Brighton & Hove Albion FC74′ C. Palmer Chelsea FC90′ P. Gross Brighton & Hove Albion FC

Kedudukan musim semasa

Chelsea FCChelsea FC

#6 10 Mata · 6 P

Brighton & Hove Albion FCBrighton & Hove Albion FC

#3 13 Mata · 6 P

Jadual penuh Liga Perdana; jadual tempat sendiri dan lawan mengikut sumber.

5 keputusan terkini

Skor pasukan pilihan dahulu

Hanya sampel tamat dalam pertandingan ini sebelum sepak mula yang direkodkan; bukan sejarah lengkap.

Peristiwa langsung

API-Football · Data cache; kemas kini mungkin lewat · Data dikemas kini 16/10/2026, 20:07:17 MYT

Skor dan butiran dikemas kini pada waktu berbeza. Skor terkini diutamakan.

  1. Sepak mula
  2. Chelsea FC · Gol · 1 – 0R. LaviaGol biasa
  3. Chelsea FC · Gol · 2 – 0P. NetoGol biasa · Bantuan / pemain berkaitan: M. Rogers
  4. Chelsea FC · Gol · 3 – 0Joao PedroGol biasa · Bantuan / pemain berkaitan: J. Hato
  5. Brighton & Hove Albion FC · Gol · 3 – 1M. YalcouyeGol biasa
  6. Separuh masa 3 – 1
  7. Chelsea FC · KadWesley FofanaKad kuningKesalahan
  8. Brighton & Hove Albion FC · Gol · 3 – 2Joao PedroTeks sumber: 烏龍球
  9. Chelsea FC · PertukaranKeluar: R. LaviaMasuk: R. James
  10. Chelsea FC · PertukaranKeluar: W. FofanaMasuk: J. Acheampong
  11. Chelsea FC · PertukaranKeluar: P. NetoMasuk: M. Caicedo
  12. Brighton & Hove Albion FC · KadLewis DunkKad kuningKesalahan
  13. Chelsea FC · PertukaranKeluar: L. ColwillMasuk: P. Chavarria
  14. Brighton & Hove Albion FC · PertukaranKeluar: M. YalcouyeMasuk: I. Osman
  15. Chelsea FC · Gol · 4 – 2C. PalmerGol biasa · Bantuan / pemain berkaitan: Joao Pedro
  16. Brighton & Hove Albion FC · PertukaranKeluar: M. WiefferMasuk: Costinha
  17. Brighton & Hove Albion FC · PertukaranKeluar: C. KostoulasMasuk: P. David
  18. Chelsea FC · PertukaranKeluar: Tidak dibekalkanMasuk: V. Barco
  19. Brighton & Hove Albion FC · KadOlivier BoscagliKad kuningKesalahan
  20. Brighton & Hove Albion FC · Gol · 4 – 3P. GrossGol biasa
  21. Brighton & Hove Albion FC · KadCostinhaKad kuningKesalahan
  22. Tamat 4 – 3

Kesebelasan & kecederaan

API-Football · Data cache; kemas kini mungkin lewat · Data dikemas kini 16/10/2026, 20:07:17 MYT

Skuad musim tidak menggantikan kesebelasan perlawanan yang disahkan.

Chelsea FCChelsea FC

Jurulatih: Xabi Alonso · 3-4-2-1

Kesebelasan utama disahkan

  1. 26E. MartinezPenjaga gol
  2. 3W. FofanaPertahanan
  3. 5M. LacroixPertahanan
  4. 6L. ColwillPertahanan
  5. 7P. NetoPemain tengah
  6. 27M. GustoPemain tengah
  7. 45R. LaviaPemain tengah
  8. 21J. HatoPemain tengah
  9. 10C. PalmerPenyerang
  10. 17M. RogersPenyerang
  11. 9Joao PedroPenyerang

Pemain simpanan

  1. 39M. PendersPenjaga gol
  2. 24R. JamesPertahanan
  3. 29P. ChavarriaPertahanan
  4. 34J. AcheampongPertahanan
  5. 25M. CaicedoPemain tengah
  6. 4V. BarcoPemain tengah
  7. 18D. WelbeckPenyerang
  8. 11J. GittensPenyerang
  9. 41EstêvãoPenyerang

Brighton & Hove Albion FCBrighton & Hove Albion FC

Jurulatih: Fabian Hurzeler · 4-2-3-1

Kesebelasan utama disahkan

  1. 1B. VerbruggenPenjaga gol
  2. 27M. WiefferPertahanan
  3. 44L. VuskovicPertahanan
  4. 5L. DunkPertahanan
  5. 24F. KadiogluPertahanan
  6. 13P. GrossPemain tengah
  7. 21O. BoscagliPemain tengah
  8. 25D. GomezPemain tengah
  9. 35M. YalcouyePemain tengah
  10. 29M. De CuyperPemain tengah
  11. 19C. KostoulasPenyerang

Pemain simpanan

  1. 23J. SteelePenjaga gol
  2. 20CostinhaPertahanan
  3. 6J. HadjamPertahanan
  4. 4P. StruijkPertahanan
  5. 33M. O'RileyPemain tengah
  6. 22A. Cozier-DuberryPemain tengah
  7. 12P. DavidPenyerang
  8. 49N. OriolaPenyerang
  9. 15I. OsmanPenyerang

Rekod kecederaan pembekal

Rekod tidak mengesahkan ketidakhadiran. Sebab atau status kosong tidak diandaikan. Rekod berulang dibuang.

Chelsea FCChelsea FC

  • E. FernandezSebab: Tidak dibekalkan · Status: Tidak dibekalkan
  • J. HendersonSebab: Tidak dibekalkan · Status: Tidak dibekalkan
  • M. PalestraSebab: Tidak dibekalkan · Status: Tidak dibekalkan

Brighton & Hove Albion FCBrighton & Hove Albion FC

  • E. FergusonSebab: Tidak dibekalkan · Status: Tidak dibekalkan
  • J. HinshelwoodSebab: Tidak dibekalkan · Status: Tidak dibekalkan
  • Y. MintehSebab: Tidak dibekalkan · Status: Tidak dibekalkan
  • K. MitomaSebab: Tidak dibekalkan · Status: Tidak dibekalkan
  • M. OrozcoSebab: Tidak dibekalkan · Status: Tidak dibekalkan
  • S. TzimasSebab: Tidak dibekalkan · Status: Tidak dibekalkan

H2H & prestasi

API-Football · Data cache; kemas kini mungkin lewat · Data dikemas kini 16/10/2026, 20:07:17 MYT

Pertemuan tamat dengan skor disahkan sebelum sepak mula daripada pembekal; sampel direkodkan sahaja.

Pertemuan direkodkan

Brighton & Hove Albion FC 3 – 0 Chelsea FCPremier League
Chelsea FC 1 – 3 Brighton & Hove Albion FCPremier League
Brighton & Hove Albion FC 3 – 0 Chelsea FCPremier League
Brighton & Hove Albion FC 2 – 1 Chelsea FCFA Cup
Chelsea FC 4 – 2 Brighton & Hove Albion FCPremier League

Hanya sampel tamat dalam pertandingan ini sebelum sepak mula yang direkodkan; bukan sejarah lengkap.

5 keputusan terkini

Skor pasukan pilihan dahulu

Statistik

API-Football · Data cache; kemas kini mungkin lewat · Data dikemas kini 16/10/2026, 20:07:17 MYT

Statistik perlawanan daripada pembekal. Tiada data bukan sifar.

Chelsea FCVSBrighton & Hove Albion FC
6Percubaan tepat6
5Percubaan tersasar8
17Jumlah percubaan15
6Percubaan disekat1
15Percubaan dalam kotak13
2Percubaan luar kotak2
6Kesalahan12
4Sepakan penjuru7
—Ofsaid—
26%Penguasaan74%
1Kad kuning3
—Kad merah—
4Penyelamatan1
227Jumlah hantaran647
155Hantaran tepat567
68%Teks sumber: 傳球成功率88%
2.93Jangkaan gol (xG)1.41
-1.40Teks sumber: goals_prevented-1.40

Statistik pemain perlawanan

Chelsea FCChelsea FC

PemainPosisiPenilaianMinitGolBantuan golPercubaanHantaranTerjahanKuningMerah
26 Emiliano MartínezPenjaga gol8.290—0—38—00
3 Wesley FofanaPertahanan6.568—0—13—10
5 Maxence LacroixPertahanan6.390—0120100
6 Levi ColwillPertahanan6.272—0—21100
7 Pedro NetoPemain tengah8.26810212—00
27 Malo GustoPemain tengah6.590—0—12100
45 Roméo LaviaPemain tengah7.36810118100
21 Jorrel HatoPemain tengah790—1—14200
10 Cole PalmerPenyerang7.99010223200
17 Morgan RogersPenyerang890—1116100
9 João PedroPenyerang8.29011323100
34 Josh AcheampongPertahanan6.222—0—5100
24 Reece JamesPertahanan6.322—0—6—00
25 Moisés CaicedoPemain tengah6.714—0—2—00
29 Pep ChavarríaPertahanan6.518—0—4100
4 Valentín BarcoPemain tengah6.38—01——00
39 Mike PendersPenjaga gol———————00
41 EstêvãoPenyerang———————00
11 Jamie GittensPenyerang———————00
18 Danny WelbeckPenyerang———————00

Brighton & Hove Albion FCBrighton & Hove Albion FC

PemainPosisiPenilaianMinitGolBantuan golPercubaanHantaranTerjahanKuningMerah
1 Bart VerbruggenPenjaga gol5.390—0—49—00
27 Mats WiefferPertahanan7.580—0149—00
44 Luka VuškovićPertahanan6.790—0295100
5 Lewis DunkPertahanan6.290—0—99110
24 Ferdi KadıoğluPertahanan5.790—0161—00
13 Pascal GroßPemain tengah7.59010163100
21 Olivier BoscagliPemain tengah6.990—0182—10
25 Diego GómezPemain tengah6.290—0529200
35 Malick YalcouyéPemain tengah7.37410230300
29 Maxim De CuyperPemain tengah6.290—0—46—00
19 Charalampos KostoulasPenyerang6.380—0123—00
15 Ibrahim OsmanPenyerang6.716—0—9100
20 CostinhaPertahanan6.310—0—7—10
12 Promise DavidPenyerang6.510—0—5—00
23 Jason SteelePenjaga gol———————00
4 Pascal StruijkPertahanan———————00
6 Jaouen HadjamPertahanan———————00
22 Amario Cozier-DuberryPemain tengah———————00
33 Matt O'RileyPemain tengah———————00
49 Nehemiah OriolaPenyerang———————00

Analisis AI

Analisis asli bebas scoreAI; ramalan bukan jaminan.

Tiada analisis asli diterbitkan untuk perlawanan ini. Ramalan praperlawanan tidak direka selepas keputusan.

Ulasan data selepas perlawanan

Disusun daripada fakta perlawanan, bukan ramalan sebelum sepak mula.

Chelsea FC 4 – 3 Brighton & Hove Albion FC · Separuh masa 3 – 1

Rekod gol

4′ R. Lavia Chelsea FC14′ P. Neto Chelsea FC32′ Joao Pedro Chelsea FC35′ M. Yalcouye Brighton & Hove Albion FC63′ Joao Pedro Brighton & Hove Albion FC74′ C. Palmer Chelsea FC90′ P. Gross Brighton & Hove Albion FC

Statistik perlawanan daripada pembekal. Tiada data bukan sifar.

Lihat tip AI →

Kedudukan

Gambaran kedudukan semasa, bukan kedudukan sejarah sebelum sepak mula.

Jadual penuh Liga Perdana; jadual tempat sendiri dan lawan mengikut sumber.

football-data.org · 16/10/2026, 20:06:22 MYT

#PasukanPMSKGolBolosMata
1Manchester City FC660016518
2Arsenal FC650110515
3Brighton & Hove Albion FC641118513
4Brentford FC624012610
5Everton FC62408510
6Chelsea FC6312151310
7Leeds United FC6231859
8Hull City AFC6231869
9Liverpool FC6231779
10Ipswich Town FC63039129
11Newcastle United FC622210138
12Crystal Palace FC62139127
13Manchester United FC6132996
14Coventry City FC62045116
15Nottingham Forest FC6123585
16Aston Villa FC61236115
17Sunderland AFC61146124
18AFC Bournemouth60337133
19Tottenham Hotspur FC6033393
20Fulham FC60246102
Kedudukan penuh →

Video perlawanan

Tiada pautan video rasmi yang dapat disahkan untuk perlawanan ini.

Tiada siaran video di sini. Semak saluran dan langganan dengan platform rasmi.

Muat turun kalendarAcara tunggal tidak menyegerakkan perubahan jadual secara automatik.