scoreAI ORIGINAL · AI16/10/2026 · MYT UTC+8
☆ Pasukan saya
Liga Perdana Inggeris · Musim 2026/27 · Pusingan 1

Brighton & Hove Albion FC vs Aston Villa FC · Pusat perlawanan

Brighton & Hove Albion FCBrighton & Hove Albion FC
Tamat4 – 0Separuh masa 4 – 0
Aston Villa FCAston Villa FC

Data diperoleh 16/10/2026, 22:11:14 MYT

Data jadual: football-data.org · Halaman sumber ↗
Musim semasa Liga Perdana; skor mungkin lewat dikemas kini.

Gambaran

Sepak mula2026-08-23 · 21:00 MYT
StatusTamat
Pusingan1
Separuh masa4 – 0
StadiumThe American Express Community StadiumStadium kelab tuan rumah; lokasi khusus belum disahkan

Rekod gol

8′ V. Lindelof Brighton & Hove Albion FC18′ M. De Cuyper Brighton & Hove Albion FC30′ J. Hinshelwood Brighton & Hove Albion FC31′ J. Hinshelwood Brighton & Hove Albion FC

Kedudukan musim semasa

Brighton & Hove Albion FCBrighton & Hove Albion FC

#3 13 Mata · 6 P

Aston Villa FCAston Villa FC

#16 5 Mata · 6 P

Jadual penuh Liga Perdana; jadual tempat sendiri dan lawan mengikut sumber.

5 keputusan terkini

Skor pasukan pilihan dahulu

Brighton & Hove Albion FCBrighton & Hove Albion FC

Tiada rekod sepadan

Aston Villa FCAston Villa FC

Tiada rekod sepadan

Hanya sampel tamat dalam pertandingan ini sebelum sepak mula yang direkodkan; bukan sejarah lengkap.

Peristiwa langsung

API-Football · Data cache; kemas kini mungkin lewat · Data dikemas kini 16/10/2026, 20:58:53 MYT

Skor dan butiran dikemas kini pada waktu berbeza. Skor terkini diutamakan.

  1. Sepak mula
  2. Brighton & Hove Albion FC · Gol · 1 – 0V. LindelofTeks sumber: 烏龍球
  3. Aston Villa FC · KadJoão GomesKad kuningTeks sumber: Argument
  4. Brighton & Hove Albion FC · KadPascal GroßKad kuningKesalahan
  5. Brighton & Hove Albion FC · KadYasin AyariKad kuningKesalahan
  6. Brighton & Hove Albion FC · Gol · 2 – 0M. De CuyperGol biasa · Bantuan / pemain berkaitan: G. Rutter
  7. Brighton & Hove Albion FC · Gol · 3 – 0J. HinshelwoodGol biasa · Bantuan / pemain berkaitan: D. Gomez
  8. Brighton & Hove Albion FC · Gol · 4 – 0J. HinshelwoodGol biasa
  9. Aston Villa FC · KadJohn McGinnKad kuningKesalahan
  10. Aston Villa FC · Teks sumber: VARJoão GomesTeks sumber: Card upgrade
  11. Aston Villa FC · KadJoão GomesKad merahTeks sumber: Violent conduct
  12. Separuh masa 4 – 0
  13. Brighton & Hove Albion FC · PertukaranKeluar: Y. AyariMasuk: Costinha
  14. Brighton & Hove Albion FC · PertukaranKeluar: J. HinshelwoodMasuk: C. Kostoulas
  15. Aston Villa FC · PertukaranKeluar: P. TorresMasuk: T. Mings
  16. Aston Villa FC · PertukaranKeluar: R. BarkleyMasuk: L. Bogarde
  17. Brighton & Hove Albion FC · PertukaranKeluar: M. De CuyperMasuk: I. Osman
  18. Brighton & Hove Albion FC · PertukaranKeluar: M. WiefferMasuk: Z. Yohanna
  19. Aston Villa FC · PertukaranKeluar: I. MaatsenMasuk: M. Ruggeri
  20. Aston Villa FC · PertukaranKeluar: J. McGinnMasuk: Alysson
  21. Brighton & Hove Albion FC · PertukaranKeluar: D. GomezMasuk: M. Yalcouye
  22. Aston Villa FC · PertukaranKeluar: E. BuendiaMasuk: A. Garnacho
  23. Aston Villa FC · KadMatty CashKad kuningKesalahan
  24. Tamat 4 – 0

Kesebelasan & kecederaan

API-Football · Data cache; kemas kini mungkin lewat · Data dikemas kini 16/10/2026, 20:58:52 MYT

Skuad musim tidak menggantikan kesebelasan perlawanan yang disahkan.

Brighton & Hove Albion FCBrighton & Hove Albion FC

Jurulatih: Fabian Hurzeler · 4-2-3-1

Kesebelasan utama disahkan

  1. 1B. VerbruggenPenjaga gol
  2. 27M. WiefferPertahanan
  3. 44L. VuskovicPertahanan
  4. 5L. DunkPertahanan
  5. 21O. BoscagliPertahanan
  6. 13P. GrossPemain tengah
  7. 26Y. AyariPemain tengah
  8. 25D. GomezPemain tengah
  9. 8J. HinshelwoodPemain tengah
  10. 29M. De CuyperPemain tengah
  11. 10G. RutterPenyerang

Pemain simpanan

  1. 23J. SteelePenjaga gol
  2. 30M. SvobodaPertahanan
  3. 20CostinhaPertahanan
  4. 4P. StruijkPertahanan
  5. 35M. YalcouyePemain tengah
  6. 19C. KostoulasPenyerang
  7. 12P. DavidPenyerang
  8. 15I. OsmanPenyerang
  9. 36Z. YohannaPenyerang

Aston Villa FCAston Villa FC

Jurulatih: Unai Emery · 4-2-3-1

Kesebelasan utama disahkan

  1. 40M. BizotPenjaga gol
  2. 2M. CashPertahanan
  3. 3V. LindelofPertahanan
  4. 14P. TorresPertahanan
  5. 22I. MaatsenPertahanan
  6. 8B. KamaraPemain tengah
  7. 35Joao GomesPemain tengah
  8. 7J. McGinnPemain tengah
  9. 6R. BarkleyPemain tengah
  10. 53G. HemmingsPemain tengah
  11. 10E. BuendiaPenyerang

Pemain simpanan

  1. 1Z. SuzukiPenjaga gol
  2. 5T. MingsPertahanan
  3. 13M. RuggeriPertahanan
  4. 26L. BogardePemain tengah
  5. 45T. RowePertahanan
  6. 74L. LynchPenyerang
  7. 49B. BurrowesPenyerang
  8. 17A. GarnachoPenyerang
  9. 47AlyssonPenyerang

Rekod kecederaan pembekal

Rekod tidak mengesahkan ketidakhadiran. Sebab atau status kosong tidak diandaikan. Rekod berulang dibuang.

Brighton & Hove Albion FCBrighton & Hove Albion FC

  • C. BalebaSebab: Tidak dibekalkan · Status: Tidak dibekalkan
  • E. FergusonSebab: Tidak dibekalkan · Status: Tidak dibekalkan
  • Y. MintehSebab: Tidak dibekalkan · Status: Tidak dibekalkan
  • K. MitomaSebab: Tidak dibekalkan · Status: Tidak dibekalkan
  • M. O'RileySebab: Tidak dibekalkan · Status: Tidak dibekalkan
  • S. TzimasSebab: Tidak dibekalkan · Status: Tidak dibekalkan

Aston Villa FCAston Villa FC

  • T. AbrahamSebab: Tidak dibekalkan · Status: Tidak dibekalkan
  • L. BaileySebab: Tidak dibekalkan · Status: Tidak dibekalkan
  • B. MadjoSebab: Tidak dibekalkan · Status: Tidak dibekalkan
  • J. ManzambiSebab: Tidak dibekalkan · Status: Tidak dibekalkan
  • E. MartinezSebab: Tidak dibekalkan · Status: Tidak dibekalkan
  • A. OnanaSebab: Tidak dibekalkan · Status: Tidak dibekalkan
  • O. WatkinsSebab: Tidak dibekalkan · Status: Tidak dibekalkan

H2H & prestasi

API-Football · Data cache; kemas kini mungkin lewat · Data dikemas kini 16/10/2026, 20:18:24 MYT

Pertemuan tamat dengan skor disahkan sebelum sepak mula daripada pembekal; sampel direkodkan sahaja.

Pertemuan direkodkan

Aston Villa FC 1 – 0 Brighton & Hove Albion FCPremier League
Brighton & Hove Albion FC 3 – 4 Aston Villa FCPremier League
Brighton & Hove Albion FC 0 – 3 Aston Villa FCPremier League
Aston Villa FC 2 – 2 Brighton & Hove Albion FCPremier League
Brighton & Hove Albion FC 1 – 0 Aston Villa FCPremier League

Hanya sampel tamat dalam pertandingan ini sebelum sepak mula yang direkodkan; bukan sejarah lengkap.

5 keputusan terkini

Skor pasukan pilihan dahulu

Brighton & Hove Albion FCBrighton & Hove Albion FC

Tiada rekod sepadan

Aston Villa FCAston Villa FC

Tiada rekod sepadan

Statistik

API-Football · Data cache; kemas kini mungkin lewat · Data dikemas kini 16/10/2026, 20:58:52 MYT

Statistik perlawanan daripada pembekal. Tiada data bukan sifar.

Brighton & Hove Albion FCVSAston Villa FC
6Percubaan tepat0
12Percubaan tersasar6
21Jumlah percubaan6
3Percubaan disekat0
15Percubaan dalam kotak2
6Percubaan luar kotak4
12Kesalahan11
5Sepakan penjuru2
6Ofsaid2
73%Penguasaan27%
2Kad kuning3
0Kad merah1
0Penyelamatan3
647Jumlah hantaran242
601Hantaran tepat185
93%Teks sumber: 傳球成功率76%
3.77Jangkaan gol (xG)0.29
-0.41Teks sumber: goals_prevented-0.41

Statistik pemain perlawanan

Brighton & Hove Albion FCBrighton & Hove Albion FC

PemainPosisiPenilaianMinitGolBantuan golPercubaanHantaranTerjahanKuningMerah
1 Bart VerbruggenPenjaga gol6.990—0—34—00
27 Mats WiefferPertahanan7.378—0160400
44 Luka VuškovićPertahanan7.990—02103—00
5 Lewis DunkPertahanan7.690—0—114100
21 Olivier BoscagliPertahanan7.690—0—66100
13 Pascal GroßPemain tengah7.290—0—77310
26 Yasin AyariPemain tengah6.264—0140—10
25 Diego GómezPemain tengah8.286—1333300
8 Jack HinshelwoodPemain tengah96420214200
29 Maxim De CuyperPemain tengah8.37810341300
10 Georginio RutterPenyerang7.790—1212200
20 CostinhaPertahanan6.726—0217100
19 Charalampos KostoulasPenyerang6.526—026100
15 Ibrahim OsmanPenyerang6.312—0—10—00
36 Zadok YohannaPenyerang6.712—0—5—00
35 Malick YalcouyéPemain tengah6.79—0—15—00
23 Jason SteelePenjaga gol———————00
4 Pascal StruijkPertahanan———————00
30 Michael SvobodaPertahanan———————00
12 Promise DavidPenyerang———————00

Aston Villa FCAston Villa FC

PemainPosisiPenilaianMinitGolBantuan golPercubaanHantaranTerjahanKuningMerah
40 Marco BizotPenjaga gol6.590—0—29—00
2 Matty CashPertahanan6.290—0—29210
3 Victor LindelöfPertahanan590—0—34—00
14 Pau TorresPertahanan4.974—0—26—00
22 Ian MaatsenPertahanan5.582—018200
8 Boubacar KamaraPemain tengah6.390—0—24200
35 João GomesPemain tengah540—0—14411
7 John McGinnPemain tengah6.382—0121110
6 Ross BarkleyPemain tengah6.374—0125—00
53 George HemmingsPemain tengah6.590—0—13300
10 Emiliano BuendíaPenyerang6.786—0317100
5 Tyrone MingsPertahanan6.916—0——100
26 Lamare BogardePemain tengah6.616—0—2—00
13 Matteo RuggeriPertahanan6.98—0——200
47 AlyssonPenyerang6.78—0——100
17 Alejandro GarnachoPenyerang6.29—0———00
1 Zion SuzukiPenjaga gol———————00
45 Triston RowePertahanan———————00
49 Bradley BurrowesPenyerang———————00
74 Luka LynchPenyerang———————00

Analisis AI

Analisis asli bebas scoreAI; ramalan bukan jaminan.

Tiada analisis asli diterbitkan untuk perlawanan ini. Ramalan praperlawanan tidak direka selepas keputusan.

Ulasan data selepas perlawanan

Disusun daripada fakta perlawanan, bukan ramalan sebelum sepak mula.

Brighton & Hove Albion FC 4 – 0 Aston Villa FC · Separuh masa 4 – 0

Rekod gol

8′ V. Lindelof Brighton & Hove Albion FC18′ M. De Cuyper Brighton & Hove Albion FC30′ J. Hinshelwood Brighton & Hove Albion FC31′ J. Hinshelwood Brighton & Hove Albion FC

Statistik perlawanan daripada pembekal. Tiada data bukan sifar.

Lihat tip AI →

Kedudukan

Gambaran kedudukan semasa, bukan kedudukan sejarah sebelum sepak mula.

Jadual penuh Liga Perdana; jadual tempat sendiri dan lawan mengikut sumber.

football-data.org · 16/10/2026, 22:11:14 MYT

#PasukanPMSKGolBolosMata
1Manchester City FC660016518
2Arsenal FC650110515
3Brighton & Hove Albion FC641118513
4Brentford FC624012610
5Everton FC62408510
6Chelsea FC6312151310
7Leeds United FC6231859
8Hull City AFC6231869
9Liverpool FC6231779
10Ipswich Town FC63039129
11Newcastle United FC622210138
12Crystal Palace FC62139127
13Manchester United FC6132996
14Coventry City FC62045116
15Nottingham Forest FC6123585
16Aston Villa FC61236115
17Sunderland AFC61146124
18AFC Bournemouth60337133
19Tottenham Hotspur FC6033393
20Fulham FC60246102
Kedudukan penuh →

Video perlawanan

Tiada pautan video rasmi yang dapat disahkan untuk perlawanan ini.

Tiada siaran video di sini. Semak saluran dan langganan dengan platform rasmi.

Muat turun kalendarAcara tunggal tidak menyegerakkan perubahan jadual secara automatik.