scoreAI ORIGINAL · AI16/10/2026 · MYT UTC+8
☆ Pasukan saya
Liga Perdana Inggeris · Musim 2026/27 · Pusingan 1

Newcastle United FC vs Liverpool FC · Pusat perlawanan

Newcastle United FCNewcastle United FC
Tamat2 – 2Separuh masa 1 – 0
Liverpool FCLiverpool FC

Data diperoleh 16/10/2026, 22:11:14 MYT · Data cache; kemas kini mungkin lewat

Data jadual: football-data.org · Halaman sumber ↗
Musim semasa Liga Perdana; skor mungkin lewat dikemas kini.

Gambaran

Sepak mula2026-08-23 · 23:30 MYT
StatusTamat
Pusingan1
Separuh masa1 – 0
StadiumSt. James' ParkStadium kelab tuan rumah; lokasi khusus belum disahkan

Rekod gol

5′ A. Elanga Newcastle United FC55′ C. Gakpo Liverpool FC57′ J. Willock Newcastle United FC90′ D. Szoboszlai Liverpool FC

Kedudukan musim semasa

Newcastle United FCNewcastle United FC

#11 8 Mata · 6 P

Liverpool FCLiverpool FC

#9 9 Mata · 6 P

Jadual penuh Liga Perdana; jadual tempat sendiri dan lawan mengikut sumber.

5 keputusan terkini

Skor pasukan pilihan dahulu

Newcastle United FCNewcastle United FC

Tiada rekod sepadan

Liverpool FCLiverpool FC

Tiada rekod sepadan

Hanya sampel tamat dalam pertandingan ini sebelum sepak mula yang direkodkan; bukan sejarah lengkap.

Peristiwa langsung

API-Football · Data cache; kemas kini mungkin lewat · Data dikemas kini 16/10/2026, 20:06:22 MYT

Skor dan butiran dikemas kini pada waktu berbeza. Skor terkini diutamakan.

  1. Sepak mula
  2. Newcastle United FC · Gol · 1 – 0A. ElangaGol biasa · Bantuan / pemain berkaitan: W. Osula
  3. Newcastle United FC · KadYoane WissaKad kuningKesalahan
  4. Liverpool FC · KadJeremie FrimpongKad kuningKesalahan
  5. Liverpool FC · KadMiloš KerkezKad kuningKesalahan
  6. Newcastle United FC · KadLewis MileyKad kuningKesalahan
  7. Separuh masa 1 – 0
  8. Liverpool FC · Gol · 1 – 1C. GakpoGol biasa · Bantuan / pemain berkaitan: R. Gravenberch
  9. Newcastle United FC · PertukaranKeluar: W. OsulaMasuk: J. Willock
  10. Newcastle United FC · PertukaranKeluar: S. SteurMasuk: J. Ramsey
  11. Newcastle United FC · Gol · 2 – 1J. WillockGol biasa · Bantuan / pemain berkaitan: Y. Wissa
  12. Liverpool FC · PertukaranKeluar: F. WirtzMasuk: A. Mac Allister
  13. Liverpool FC · PertukaranKeluar: R. NgumohaMasuk: V. Munoz
  14. Newcastle United FC · KadJacob RamseyKad kuningKesalahan
  15. Liverpool FC · PertukaranKeluar: J. JacquetMasuk: R. Araujo
  16. Newcastle United FC · PertukaranKeluar: L. MileyMasuk: A. Bamba
  17. Newcastle United FC · PertukaranKeluar: A. ElangaMasuk: J. Murphy
  18. Liverpool FC · PertukaranKeluar: R. GravenberchMasuk: L. Koumas
  19. Newcastle United FC · KadJacob MurphyKad kuningKesalahan
  20. Liverpool FC · KadVirgil van DijkKad kuningKesalahan
  21. Liverpool FC · Gol · 2 – 2D. SzoboszlaiPenalti
  22. Newcastle United FC · KadLukáš HorníčekKad kuningTeks sumber: Time wasting
  23. Newcastle United FC · PertukaranKeluar: Y. WissaMasuk: F. Schar
  24. Tamat 2 – 2

Kesebelasan & kecederaan

API-Football · Data cache; kemas kini mungkin lewat · Data dikemas kini 16/10/2026, 20:06:22 MYT

Skuad musim tidak menggantikan kesebelasan perlawanan yang disahkan.

Newcastle United FCNewcastle United FC

Jurulatih: Matthias Jaissle · 4-2-3-1

Kesebelasan utama disahkan

  1. 21L. HornicekPenjaga gol
  2. 37A. DedicPertahanan
  3. 12M. ThiawPertahanan
  4. 4S. BotmanPertahanan
  5. 3L. HallPertahanan
  6. 14S. SteurPemain tengah
  7. 67L. MileyPemain tengah
  8. 19A. ElangaPemain tengah
  9. 9Y. WissaPemain tengah
  10. 11H. BarnesPemain tengah
  11. 10W. OsulaPenyerang

Pemain simpanan

  1. 24E. JaouenPenjaga gol
  2. 51L. ShaharPertahanan
  3. 5F. ScharPertahanan
  4. 28J. WillockPemain tengah
  5. 41J. RamseyPemain tengah
  6. 8A. BambaPemain tengah
  7. 17B. TourePenyerang
  8. 23J. MurphyPemain tengah
  9. 27N. WoltemadePenyerang

Liverpool FCLiverpool FC

Jurulatih: Andoni Iraola · 4-2-3-1

Kesebelasan utama disahkan

  1. 1AlissonPenjaga gol
  2. 30J. FrimpongPertahanan
  3. 5J. JacquetPertahanan
  4. 4V. van DijkPertahanan
  5. 6M. KerkezPertahanan
  6. 8D. SzoboszlaiPemain tengah
  7. 38R. GravenberchPemain tengah
  8. 73R. NgumohaPemain tengah
  9. 7F. WirtzPemain tengah
  10. 18C. GakpoPemain tengah
  11. 9A. IsakPenyerang

Pemain simpanan

  1. 25G. MamardashviliPenjaga gol
  2. 21K. TsimikasPertahanan
  3. 33R. AraujoPertahanan
  4. 10A. Mac AllisterPemain tengah
  5. 3W. EndoPemain tengah
  6. 53J. McConnellPemain tengah
  7. 42T. NyoniPemain tengah
  8. 67L. KoumasPenyerang
  9. 23V. MunozPenyerang

Rekod kecederaan pembekal

Rekod tidak mengesahkan ketidakhadiran. Sebab atau status kosong tidak diandaikan. Rekod berulang dibuang.

Newcastle United FCNewcastle United FC

  • JoelintonSebab: Tidak dibekalkan · Status: Tidak dibekalkan
  • V. LivramentoSebab: Tidak dibekalkan · Status: Tidak dibekalkan

Liverpool FCLiverpool FC

  • C. BradleySebab: Tidak dibekalkan · Status: Tidak dibekalkan
  • H. EkitikeSebab: Tidak dibekalkan · Status: Tidak dibekalkan
  • J. GomezSebab: Tidak dibekalkan · Status: Tidak dibekalkan
  • G. LeoniSebab: Tidak dibekalkan · Status: Tidak dibekalkan

H2H & prestasi

API-Football · Data cache; kemas kini mungkin lewat · Data dikemas kini 16/10/2026, 20:06:22 MYT

Pertemuan tamat dengan skor disahkan sebelum sepak mula daripada pembekal; sampel direkodkan sahaja.

Pertemuan direkodkan

Liverpool FC 4 – 1 Newcastle United FCPremier League
Newcastle United FC 2 – 3 Liverpool FCPremier League
Liverpool FC 1 – 2 Newcastle United FCLeague Cup
Liverpool FC 2 – 0 Newcastle United FCPremier League
Newcastle United FC 3 – 3 Liverpool FCPremier League

Hanya sampel tamat dalam pertandingan ini sebelum sepak mula yang direkodkan; bukan sejarah lengkap.

5 keputusan terkini

Skor pasukan pilihan dahulu

Newcastle United FCNewcastle United FC

Tiada rekod sepadan

Liverpool FCLiverpool FC

Tiada rekod sepadan

Statistik

API-Football · Data cache; kemas kini mungkin lewat · Data dikemas kini 16/10/2026, 20:06:22 MYT

Statistik perlawanan daripada pembekal. Tiada data bukan sifar.

Newcastle United FCVSLiverpool FC
1.58Jangkaan gol (xG)2.98
224Hantaran tepat375
6Percubaan dalam kotak16
7Percubaan luar kotak11
4Percubaan disekat16
14Sepakan percuma16
4Percubaan tepat7
5Penyelamatan3
5Percubaan tersasar4
2Ofsaid1
296Jumlah hantaran445
13Jumlah percubaan27
5Kad kuning3
2Sepakan penjuru6
16Kesalahan15
0Kad merah0
39%Penguasaan61%

Statistik pemain perlawanan

Newcastle United FCNewcastle United FC

PemainPosisiPenilaianMinitGolBantuan golPercubaanHantaranTerjahanKuningMerah
21 Lukáš HorníčekPenjaga gol7.990—0—38—10
37 Amar DedićPertahanan6.290—0—20200
12 Malick ThiawPertahanan6.590—0—30—00
4 Sven BotmanPertahanan6.690—0—34—00
3 Lewis HallPertahanan6.990—0—24500
14 Sean SteurPemain tengah6.556—0—29—00
67 Lewis MileyPemain tengah7.376—0136110
19 Anthony ElangaPemain tengah7.67610221—00
9 Yoane WissaPemain tengah6.989—1417410
11 Harvey BarnesPemain tengah6.690—0—17100
10 William OsulaPenyerang6.656—1—5100
28 Joe WillockPemain tengah7.6341017200
41 Jacob RamseyPemain tengah6.534—0116210
8 Aladji BambaPemain tengah6.714—0—1100
23 Jacob MurphyPemain tengah6.214—0—1—10
5 Fabian SchärPertahanan—1—0———00
24 Ewen JaouenPenjaga gol———————00
51 Leo ShaharPertahanan———————00
17 Bazoumana TouréPenyerang———————00
27 Nick WoltemadePenyerang———————00

Liverpool FCLiverpool FC

PemainPosisiPenilaianMinitGolBantuan golPercubaanHantaranTerjahanKuningMerah
1 AlissonPenjaga gol6.290—0—19—00
30 Jeremie FrimpongPertahanan5.990—0—43110
5 Jérémy JacquetPertahanan6.670—0—42100
4 Virgil van DijkPertahanan6.690—0158210
6 Miloš KerkezPertahanan690—0241310
8 Dominik SzoboszlaiPemain tengah7.29010158100
38 Ryan GravenberchPemain tengah6.978—1—47100
73 Rio NgumohaPemain tengah6.263—0—13100
7 Florian WirtzPemain tengah763—0133100
18 Cody GakpoPemain tengah7.39010328300
9 Alexander IsakPenyerang790—0313—00
10 Alexis Mac AllisterPemain tengah6.927—0—12200
23 Víctor MuñozPenyerang7.227—0—6—00
33 Ronald AraújoPertahanan7.220—0—29100
67 Lewis KoumasPenyerang6.712—0—3—00
25 Giorgi MamardashviliPenjaga gol———————00
21 Kostas TsimikasPertahanan———————00
3 Wataru EndoPemain tengah———————00
42 Trey NyoniPemain tengah———————00
53 James McConnellPemain tengah———————00

Analisis AI

Analisis asli bebas scoreAI; ramalan bukan jaminan.

Tiada analisis asli diterbitkan untuk perlawanan ini. Ramalan praperlawanan tidak direka selepas keputusan.

Ulasan data selepas perlawanan

Disusun daripada fakta perlawanan, bukan ramalan sebelum sepak mula.

Newcastle United FC 2 – 2 Liverpool FC · Separuh masa 1 – 0

Rekod gol

5′ A. Elanga Newcastle United FC55′ C. Gakpo Liverpool FC57′ J. Willock Newcastle United FC90′ D. Szoboszlai Liverpool FC

Statistik perlawanan daripada pembekal. Tiada data bukan sifar.

Lihat tip AI →

Kedudukan

Gambaran kedudukan semasa, bukan kedudukan sejarah sebelum sepak mula.

Jadual penuh Liga Perdana; jadual tempat sendiri dan lawan mengikut sumber.

football-data.org · 16/10/2026, 22:11:14 MYT

#PasukanPMSKGolBolosMata
1Manchester City FC660016518
2Arsenal FC650110515
3Brighton & Hove Albion FC641118513
4Brentford FC624012610
5Everton FC62408510
6Chelsea FC6312151310
7Leeds United FC6231859
8Hull City AFC6231869
9Liverpool FC6231779
10Ipswich Town FC63039129
11Newcastle United FC622210138
12Crystal Palace FC62139127
13Manchester United FC6132996
14Coventry City FC62045116
15Nottingham Forest FC6123585
16Aston Villa FC61236115
17Sunderland AFC61146124
18AFC Bournemouth60337133
19Tottenham Hotspur FC6033393
20Fulham FC60246102
Kedudukan penuh →

Video perlawanan

Tiada pautan video rasmi yang dapat disahkan untuk perlawanan ini.

Tiada siaran video di sini. Semak saluran dan langganan dengan platform rasmi.

Muat turun kalendarAcara tunggal tidak menyegerakkan perubahan jadual secara automatik.